Size bir telefon kadar yakınız
0216 599 06 53
Dil Seçin
tren

Aeroelastisite Analizleri

Aeroelastisite Analizleri

Bilig Yenileşim, uçak tasarım ve sertifikasyonunu desteklemek için kapsamlı aeroelastik analiz ve test çözümleri sunar.

Bilig Yenileşim özellikleri arasında statik ve dinamik yük tahminleri, çarpıntı öngörme, aeroelastic tarafından yönlendirilen tasarım optimizasyonu, zemin ve uçuş testi, model korelasyon ve sertifikasyon yer alıyor. Bilig Yenileşim, aeroelastik analizi, yer titreşim testi ve uçuş testi desteğini içeren anahtar teslimi bir sertifika hizmeti sunmaktadır.

Flutter Analizi

Bilig Yenileşim, bireysel kaldırma yüzeyi bileşenlerinden kapalı devre kontrol sistemleri ile tam hava uçlarına kadar birçok havacılık sisteminde aeroelastik analizler gerçekleştirmiştir. Bilig Yenileşim in çarpıtma analiz yöntemleri, çarpıntı, sapma ve doğrusal olmayan salınımların erken tahmini için amaçlanmaktadır. Bilig Yenileşim ayrıca, titreşimin azaltılmasına yönelik tasarım optimizasyonu konusunda deneyim sahibidir. Bilig Yenileşim, subsonik, transonik, süpersonik ve hipersonik uçuş rejimlerinde deneyime sahip, hesaplamalı akışkan dinamiğine (CFD) dayanan daha sofistike hesaplama aeroelastik teknikler kullanmaktadır.

Uçak Yükü Analizi

Bilig Yenileşim, aeroelastik yük tahminleri ve yük odaklı uçak tasarımı optimizasyonu da dahil olmak üzere uçak yükleri analiz hizmetleri sunmaktadır. Bilig Yenileşim, trim yükleri ve dinamik yükleri tahmin etmek için ticari çözücüler ve kurum içi araçlar kullanmaktadır.

Model İlişkisi ve Güncellenmesi

Bir uçağın aeroelastik istikrarını güvenle tahmin etmek ve uçuş zarflarının flutter istikrarsızlıklarından uzak olduğunu ve araçların uçuş testi için güvenli olduğunu göstermek için test korelasyonlu bir sonlu elemanlar modeli (FEM) gereklidir.

kurumsal tanıtım filmi
teknoloji haberleri
%d blogcu bunu beğendi: