Size bir telefon kadar yakınız
0216 599 06 53
Dil Seçin
tren

Alışveriş Merkezleri ve Otopark Yangın CFD Analizi ve Simülasyonu

Alışveriş Merkezleri ve Otopark Yangın CFD Analizi ve Simülasyonu

Kapalı Alanlarda Duman Hareketi Tahmini

Alışveriş merkezlerindeki ve otoparklarda güvenli ortamların oluşturulmasına ait jetfan yerleşimleri CFD  analizleri ile mümkündür.

Bilig Yenileşim mühendislerimiz, binalar, metrolar ve diğer tesisler için yönetim sistemlerini tasarlamak için yangın ve duman yayılımını taklit ederek, üç temel faktörü göz önüne almaktadırlar: güvenlik, tesisin yapısal bütünlüğü ve hükümet düzenlemelerine uyma.

Ateşi ve dumanı yönetmenin anahtarı, yangınların bir yapıya nasıl başladığı, geliştiği ve etkilediğinin altında yatan çoklu fizik olaylarını anlamakla başlar. Simülasyon, bu faktörleri belirlemenin en uygun maliyetli ve en doğru yoludur. Ayrıca, yangın önleme ve yönetme sistemleri geliştirmek için en iyi yoldur.

Duman ve yangın yayılımı için firmamızın bayisi olduğu ANSYS yazılım simülasyonları, acil tahliye ve yangın söndürme ekipmanlarının en uygun yerleştirilmesi için planlama yapmaya yardımcı olmaktadır, gerçek hayat senaryolarının ayrıntılı, güvenilir temsillerini sunmaktadır.

Simülasyon, mühendislerin patlamalar gibi olaylarda, yapısal bozulma analizine ek olarak, yangın ve aşırı sıcaklığın malzemelere etkilerini analiz etmelerini sağlar. Bu, felaket olaylarının ardından duman yönetim stratejilerinin hızlı uygulanmasını ve ateş ve duman yönetiminin etkin bir şekilde incelenmesini sağlar.

kurumsal tanıtım filmi
teknoloji haberleri
%d blogcu bunu beğendi: