Size bir telefon kadar yakınız
0216 599 06 53
Dil Seçin
tren

Ansys Discovery Live

Anasayfa » Ansys Discovery » Ansys Discovery Live

Bu anlık etkileşimli simülasyon ortamı, mühendislerin – her seviyede ve her disiplinde – kavramlarını ve tasarımlarını keşfetmelerini sağlar.

Diğer simülasyon araçlarından çok daha kolay kullanımlı Discovery Live, simülasyonu gerçek zamanlı olarak gerçekleştirir. İlk analizi, tasarladığınız gibi aynı anda çalıştırın. Etkileşimsel olarak yineleyin ve değişikliklerin anlık sonuç güncellemeleriyle etkisini keşfedin.

Ansys Discovery Live 

Etkileşimli Geometri

Doğrudan bir 3D modelde basit veya karmaşık bir değişiklik yapabilir ve bu değişikliğin etkisini anında biliyor olsaydınız ne olur du? Mühendislerin artık geometri değişikliklerini, yeniden biçimlendirmelerini ve çözümlerini beklemelerine gerek yok. Discovery Live, yeniden başlamaya gerek kalmadan sonuçları derhal yeniden hesaplamaya başlar.

Etkileşimli Fizik

Bir yük aniden arttığında, bir malzeme değiştirildiğinde veya bir giriş hızı sıfıra düştüğünde ani bir kavrayış elde edin. Aynı model üzerinde birden çok fizik kurun ve gereksiz geometri hazırlıklarını ortadan kaldırın.

Etkileşimli Sonuçlar

Soru oluşturduğunuzda, Discovery Live’ın görüntülemeye hazır cevapları vardır. Bir sıvı uygulamasında, örneğin, başka bir mühendislik simülasyon aracı, bir parçacık akımının konumunu, oranını ve boyutunu bir anda ayarlamanıza izin verir, daha sonra hemen kompozit bir görünüme geçilir ve model boyunca maksimum basınçları görür.

Özellikler

Discovery Live

Tasarımcı düzeyinde uygulamalar için anlık mühendislik simülasyon sonuçlarını görün

           ✓

Geometri temizleme, meshing, çözme ve işlem sonrası ortadan kaldırmak

           ✓

Yapısal, iç / dış akışkanlar, termal ve modal analizleri gerçekleştirir.

           ✓

Herhangi bir CAD kaynağından geometriyi düzenleyin veya keşif için yeni fikirleri modelleyin

           ✓

Fizik türlerini veya girişleri değiştirdiğinizde, geometri düzenlemelerini yaptığınızda veya ekran özelliklerini değiştirdiğinizde canlı güncellemeleri alın.

           ✓

GPU’ların halihazırda mevcut olan gücünden yararlanın (grafik işlem birimleri)

           ✓

 

Discovery ürün serisi fiyatları ve teknik bilgi hakkında detaylı bilgi almak için firmamız ile iletişime geçiniz.

Discovery Live, Standard ve Ultimate paketlerinde bulunur. Bu çığır açan teknoloji, tasarım ve mühendislik simülasyonu arasındaki boşluğu kapatıyor ve mühendislerin daha büyük çözüm alanlarını daha fazla yineleme ile keşfetmelerine olanak sağlıyor.

kurumsal tanıtım filmi
teknoloji haberleri