Size bir telefon kadar yakınız
0216 599 06 53
Dil Seçin
tren

Biyomekanik Sistemlerde FSI’nın En Yenilikçi Uygulamaları

Biyomekanik Sistemlerde FSI’nın En Yenilikçi Uygulamaları

Akışkan-Yapı Etkileşimi ya da FSI, sıvı akışının yapı ile etkileşimini içeren, deforme olmasına neden olan karmaşık bir fenomendir. Bu gibi problemleri analitik olarak çözmek çoğu zaman zor olsa da, genellikle deneyler ve sayısal simülasyonlar kullanılarak çözülür. Neyse ki hesaplama akışkan dinamiği ve yapısal dinamikler alanındaki araştırma ilerlemeleri, FSI problemlerini daha kesin bir şekilde çözme imkânına yol açmıştır.

Günlük hayatta, sıvı-katı etkileşimi içeren çok sayıda fiziksel örnek vardır. En iyi örnek, yolcu başı ile etkileşime girdiğinde deformasyona uğrayan bir otomobil hava yastığı olabilir. Yaralanmaya neden olabileceğinden, bu durumda fazla deformasyon gerekmemektedir.

Hava yastığının yanı sıra, FSI, lastik hidrolik püskürtme, aerodinamik çarpıntı, savurma, vb. Gibi birçok mekanik uygulamada da görülebilir. Bununla birlikte, bu sorunlar modern çözücü yetenekleri kullanılarak yaygın şekilde ele alınmış olsa da, biyomekanik sistemler alanında uygulanması, daha ilginç ol İnsan vücudunun kendisi, sıvı-yapı etkileşimi içeren parçalardan oluşur ve bu parçaları incelemek için simülasyon teknolojisinin uygulanması, tıp endüstrisi için yeni fırsatlar fırsatları yaratır.

ETİKETLER:
kurumsal tanıtım filmi
teknoloji haberleri
%d blogcu bunu beğendi: