Size bir telefon kadar yakınız
0216 599 06 53
Dil Seçin
tren

FSI; Akış-Yapısal Etkileşimli Analizler

FSI; Akış-Yapısal Etkileşimli Analizler

Üreticiler, tasarım potansiyelinden yararlanmak ve piyasaya rekabetçi ürünler getirmek için konvansiyonel ürün test yöntemlerinin ötesine geçmeleri gerekmektedir.

FSI çözümlerimiz, katı-sıvı etkileşimini içeren ürün davranışının kapsamlı tahminini sağlamayı amaçlamaktadır. Son derece lineer olmayan deformasyonlar, titreşimler ve akışkan yapısı etkileşiminin diğer etkileri açıkça anlaşılabilir ve böylece tasarımcılar, tasarımın erken aşamalarında değişiklik yapmak için bir yer sağlarlar. Yüksek hesaplama yeteneği ve farklı alan uzmanlığıyla Bilig Yenileşim CFD mühendisleri, tasarım mühendislerine ve ürün üreticilerine ürün tasarımlarını imalat öncesi değerlendirmelerinde yardımcı olarak fiziksel test denemelerini ve ilgili maliyetleri önemli ölçüde azaltmaktadır.

Alan Uzmanlığı / Uygulama Alanları:

Endüstriyel Ekipmanlar

Pompa, kompresör ve türbin gibi yapısal bileşenlerin akışkan etkileşiminden kaynaklanan kuvvetlere karşı davranışını öngörmek ve böylece cihazların titreşim, stres ve deformasyona karşı direnç göstermesine yardımcı olmak için CFD simülasyonları yapıyoruz.

Akışkanlar mekaniği uzmanlarımız, yapısal ve inşaat mühendislerine simülasyon teknikleri ile rüzgar yükünün bina yapıları üzerindeki etkilerini prototip yapımından önce belirlemelerine ve deformasyona karşı dirençli daha iyi yapıların geliştirilmesine yardımcı olmalarına yardımcı olurlar.

Uzay

Hesaplama yeteneklerimizin etkin kullanımı sayesinde, aerodinamik uzmanlarına ve uçak tasarım mühendislerine türbülans ve çarpıntı etkilerini ve uçak kanatlarında oluşan stresleri azaltarak maliyet etkin bir optimizasyon çözümü sağlıyoruz.

Kullandığımız Yazılım:

Bilig Yenileşim FSI; Akış-Yapısal Etkileşimli Analizler uygulamalarında bayisi olduğu Ansys yazılımı kullanmaktadır.

kurumsal tanıtım filmi
teknoloji haberleri
%d blogcu bunu beğendi: