Size bir telefon kadar yakınız
0216 599 06 53
Dil Seçin
tren

Hesaplamalı Akışkan Dinamiğini Kullanmanın Avantajları

Hesaplamalı Akışkan Dinamiğini Kullanmanın Avantajları

CFD, Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği için yaygın olarak kullanılan bir kısaltmadır. Hesaplamalı Akışkan Dinamiğinin yardımıyla, önceden tanımlanmış geometriler ve sınır koşulları için akışkan akışını tanımlayan temel doğrusal olmayan diferansiyel denklemleri çözmek için sayısal yöntemleri kullanmak çok kolaydır. Akışın meydana geldiği herhangi bir bölge için akış, hız, sıcaklık, yoğunluk ve kimyasal konsantrasyonlar için öngörülerin zenginliği vardır.

CFD, son on yıldan beri gelişmekte olan alanlardan biridir. Bu teknik, otomobil ve uçak tasarımı, hava durumu bilimi, inşaat mühendisliği gibi mühendislik uygulamalarında yaygın şekilde kullanılmaktadır. Günümüzde HVAC endüstrisi, CFD tekniklerini geniş ve titizlikle tasarımında kullanmaya başlayan alanlardan biridir.

 

CFD İstihdamının Avantajları

CFD, Sistemleri Değiştirmeden Önce Sistem Performansını Öngörüyor:

CFD, gerçek sistemleri veya prototipi değiştirmeden ve / veya kurmadan, hangi tasarım değişikliğinin performansı artırmak için çok önemli olduğunu tahmin edebilir.

CFD, HVAC Tasarım Parametreleri hakkında kesin ve ayrıntılı bilgi sağlar:

HVAC / IAQ teknolojisindeki ilerlemeler, işgal edilmiş bir bölgedeki akış hakkında daha kapsamlı ve daha ayrıntılı bilgi gerektirir ve CFD tekniği, bu amaca diğer herhangi bir yöntemden daha iyi, yani teorik veya deneysel yöntemleri uygular.

CFD Maliyet ve Zamandan Tasarruf Sağlıyor:

CFD’nin maliyeti deneylerden çok daha düşüktür, çünkü fiziksel değişiklikler gerekli değildir.

CFD Güvenilir:

En önemlisi, CFD’nin temel aldığı sayısal planlar ve yöntemler hızla gelişmekte ve böylece CFD’nin ürettiği sonuçların güvenilirliği çok yüksek oluyor. Artan güvenilirlik, CFD’yi herhangi bir tasarım ve analiz amacına yönelik güvenilir bir araç haline getirir.

kurumsal tanıtım filmi
teknoloji haberleri
%d blogcu bunu beğendi: