Size bir telefon kadar yakınız
0216 599 06 53
Dil Seçin
tren

İnşaat Mühendisliği Sonlu Elemanlar Analizi (FEA)

İnşaat Mühendisliği Sonlu Elemanlar Analizi (FEA)

Binaların ve altyapıların güvenliğini sağlamak için doğru yapısal analizlere ihtiyaç vardır.

Örneğin bir RC yapısal bağlantısının veya bir çelik çerçeve içindeki yer değiştirmelerin mukavemetini değerlendirmek için Sonlu elemanlar analiz statik yapısal analiz yöntemi kullanılabilir.

Bilig Yenileşim firmamız tarafından dinamik ve modal analiz, deprem analizinde, rüzgar yüküne yapısal tepkiyi öngörmek veya hareketli yükler tarafından tetiklenen titreşimleri değerlendirmek için yaygın olarak kullanılır. Genellikle, büyük deplasmanlar durumunda veya hasar görmüş betonlarda doğrusal olmayan davranış düşünülmelidir.

Aşırı yükleme senaryoları, belirli yapılar için analiz edilmelidir:

Yüksek yükleme, yüksek binalar için aşamalı çökme analizi veya muhafaza yapılarının darbe simülasyonları aşırı yükleme senaryolarına örnek olarak verilebilir.

Doğrusal olmayan analiz yetenekleri, geniş malzeme modeli ve analiz prosedürleri ile firmamızın bayisi ve satıcısı olduğu Ansys sonlu elemanlar analizi FEA analiz yazılımı, bu tür yapısal problemler için geçerli bir çözüm sağlar.

Bilig Yenileşim firmamız uzman FEA analiz mühendis ekibimiz ve tecrübelerimiz ile sizlere yapısal statik analiz konularında profesyonel destek ve hizmet vermektedir.

kurumsal tanıtım filmi
teknoloji haberleri
%d blogcu bunu beğendi: