Size bir telefon kadar yakınız
0216 599 06 53
Dil Seçin
tren

Isı Tasarım Analizi

Isı Tasarım Analizi

Termal Uyumluluk ve Performans Optimizasyonu için Isı Aktarımı Analizi

Günümüzün karmaşık mühendislik ürünleri için etkin termal yönetim stratejileri oluşturmak, mühendislik araçlarının ve uzmanlığın doğru bir şekilde birleşimini gerektirir.

CFD simülasyonu ile büyük mühendislik ekipmanları için ısı transfer çözümleri sunuyoruz ve cihazların termal uyumluluğunu ve performansını kapsamlı bir şekilde değerlendirmede mühendislere yardımcı oluyoruz. İlgili akış alanının soğutma ve ısıtma özellikleri hakkında önceden bilgi veren tasarım mühendisleri, ürünün termal yönetimini önemli ölçüde artırabilirler. Bu şekilde mühendislerimiz, ısı transferi çalışmaları yoluyla önemli bilgiler sunarak geliştirme süresini kısaltabilir, böylece tasarımdaki değişiklikler gerçek üretimden önce uygulanabilir ve önemli maliyet ve zaman tasarrufu sağlayabilir.

Alan Uzmanlığı / Uygulama Alanları:

Otomotiv

CFD mühendisleri, ısı transferi analizi sayesinde otomobiller için soğutma sistemi hakkında bilgi verir ve hava dolaşımını ve kabin bölmesindeki ilgili sıcaklığı taklit ederek klima sisteminin verimliliğini artırmanın yanı sıra radyatör tasarımını geliştirmeye yardımcı olurlar.

Endüstriyel Ekipmanlar

Simülasyon çözümlerimiz, ısı eşanjörleri, ısı emici, brülör ve kazan gibi endüstriyel ekipmanlarda, tasarım mühendislerine, eşlenik ısı transferi çalışmaları yoluyla termal uyumluluğu ve ısı transfer özelliklerini tahmin etmelerine yardımcı olur.

Elektronik

Sıcaklık dağılımını ve doğal ve zorlamalı soğutmanın PCB’ler, veri merkezleri ve mikroişlemciler gibi elektronik bileşenler üzerindeki etkilerini tahmin etmede ve etkili termal yönetim için yararlı bilgiler sunarken yardımcı oluruz.

Kullandığımız Yazılım:

Bilig Yenileşim firmamız Isı Tasarım Analizi uygulamalarında bayisi olduğu Ansys yazılımını kullanmaktadır.

kurumsal tanıtım filmi
teknoloji haberleri
%d blogcu bunu beğendi: