Size bir telefon kadar yakınız
0216 599 06 53
Dil Seçin
tren

Otopark Havalandırma Sistemi Jet Fan CFD Analizi

Otopark Havalandırma Sistemi Jet Fan CFD Analizi

Bilig Yenileşim olarak, CFD vasıtasıyla, bir otoparkta jet fanlarının en uygun şekilde yerleştirilmesi ile ilgili öneride bulunuyor ve mühendislik hizmetleri veriyoruz. Önerilen bir jet fanı düzenlemesi göz önüne alındığında, muhafazadaki genel hava kalitesini artırmaya katkıda bulunmayan bu fan ünitelerinin (varsa) titizlikle tanımlanması için bir simülasyon çerçevesi sunuyoruz.

Fan miktarlarını tahmin etme
Aşağıdaki adımlar, ilk dürtü havalandırma sistemi tasarımı oluşturmak için yeterlidir. Tasarımı ispatlamak ve daha da hassaslaştırmak için Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği (CFD) analizi sıklıkla gereklidir.
CFD analiz Bilig Yenileşim firmamız uzman CFD mühendislerimiz ile birlikte yapılmaktadır ve detaylı rapor hazırlanmaktadır.
Havalandırma sistemi neredeyse her arabaya uyacak şekilde uyarlanabilir. Fan konumlarını düşünmeden önce, sistem yerleşimi belirlenmelidir.
Adım 1 – Otopark Geometrisinin Değerlendirilmesi
Otopark Geometrisinin Değerlendirilmesi için önce otoparktaki besleme ve egzoz noktaları belirlenmektedir. Doğal hava yolunu tamamlayan ve havayı arabanın içinde etkili bir şekilde dolaştıran veya taşıyabilen bir sistem seçilmelidir.
(a) ‘Doğal hava yolu’
  • ‘Doğrusal Akış Sistemleri’ için, besleme ve egzoz noktaları bir otoparkın uzunluğu boyunca aralanmış olmalıdır.
  • ‘Sirkülasyonlu Karıştırma Sistemleri’ sıkıca yerleştirilmiş besleme ve egzoz noktalarına karşı daha dayanıklıdır, ancak iyi miktarda ayrılma olması önerilir.
  • Besleme hava noktalarında dışa erişim rampaları bulunmalıdır.
  • Dürtü havalandırma sistemi yerleşimi beslemeden egzoz noktalarına kadar olan doğal hava yolunu tamamlamalıdır.
(b) Tavan özellikleri
Sistemi daha etkili hale getirmek için, Jet Fanları  destekleyici tavan kirişleriyle aynı hizada konumlandırmak gerekmektedir. Bu mümkün değilse, sistem daha az etkili olur ve daha fazla fan gerekebilir.

(c) Dikey boşluk
Yeterli dikey açıklık, sistem tasarımında maksimum esneklik sağlar. Jet Fanları, sistemin yüksekliğini en aza indirgemek için tavan kirişleri arasında gömülebilir.
(e) Diğer servislerle çakışmalar
Sprinkler, işaretler ve boru hattı gibi mekanik servis bileşenlerini Jet Fanın boşaltma deseni alanının dışına koymak gerekmektedir.

kurumsal tanıtım filmi
teknoloji haberleri
%d blogcu bunu beğendi: