Size bir telefon kadar yakınız
0216 599 06 53
Dil Seçin
tren

Endüstriyel Ekipmanlar ve Döner Makineler

Anasayfa » Sektöre Göre Çözümler » Endüstriyel Ekipmanlar ve Döner Makineler

Küresel eğilimler ve pazar baskısı, mühendisleri endüstriyel ekipmanları, döner makineleri ve turbo makine tasarımını geliştirmek için yönlendirir; bu da, daha düşük maliyet ve piyasaya süreleriyle daha iyi enerji verimliliği, güvenlik, dayanıklılık ve ürün yelpazesi ile performans sunmaya odaklanır. Hedeflere ulaşmak için geliştiriciler, makine performansının tüm yönlerini geliştirmeye bakıyorlar.

Enerji verimli dönen makineler karbon emisyonlarını azaltır, ancak termal turbo makine imalatçıları için, mühendisler NOx, SOx, yanmamış hidrokarbonlar ve kurumların emisyonlarını da karşılamalıdır. Makineler daha sık çevrildiği için, tasarım dışı çalıştır ve çoklu yakıtlar yakmak, emisyon hedeflerini karşılamak için daha zor hale gelir.

Bölümleri

Düşük güç tüketimi ve yüksek güvenilirlik talepleri, kompresör tasarım sürecinde en iyi yüksek doğruluklu simülasyon araçlarının kullanılmasını gerektirir. Bu gereksinimler otomotiv, kimyasal proses, petrol ve gaz ve HVAC uygulamalarını kapsar ve kompresörler, körükler, fanlar ve turboşarjlar için geçerlidir.

Petrol ve gaz türbinomakineri, daha fazla derinlik ve daha uzak konumlardan yüksek değişken sıvı özelliklerine sahip fosil yakıtlar gibi daha geniş bir çalışma aralığı ve daha fazla güvenilirlik sağlamalıdır.

Turboşarj performans gereksinimleri benzerdir. Ayrıca, izin verilen küçük paket boyutu, mevcut en iyi turboşarj simülasyon araçlarının gerekli olduğu anlamına gelir. Mühendisler, yüksek aerodinamik verimliliği olağanüstü dayanıklılıkla birleştiren tasarımlar geliştirmelidir. Başarı, her disiplinde kolay çapraz disiplinli işbirliği ile yüksek sadakat simülasyonu gerektirir.

ANSYS CFD ve ilgili turbo araçları, yüksek aerodinamik verimlilik akış yollarını geliştirmenizi sağlar. ANSYS yapısal araçları ile birlikte kullanıldığında, yüksek sadakatli aeromekanik analiz, ağırlık, mukavemet, dayanıklılık ve verimlilik için optimize edilmiş güvenilir kanatlı bileşenleri sunar. ANSYS rotordynamics, makine stabilitesini garanti eder, hatta destek ve gövde esnekliğinin döner mil düzeneği üzerindeki etkilerini de hesaba katar.

Hidrolik Makina

Verimlilik, operasyonel esneklik ve güvenilirlik, her türlü hidrolik makine için kritik parametrelerdir. Modern bir su türbini tasarımı, ekipmanın artık daha yüksek bir çalışma aralığı boyunca çalışması ve daha sık döngü yapması beklendiği için çok yüksek verimlilik sunmalıdır. Gereksinimler, pompa tasarımı için olduğu kadar, pervaneler de dahil olmak üzere araç tork konvertörleri ve deniz sıvı sevk sistemleri için de benzerdir.

Tüm makineler artan yaşam ve dayanıklılık standartlarını karşılamalıdır. Elektrikli motorlu pompalar, güç çekimlerini en aza indirirken yüksek performans sunmalıdır. Tork konvertörleri, verimliliği geniş tork transfer özellikleriyle birleştirmelidir. Sıvı makineleri performans sağlamak ve hasarı önlemek için çalışma alanlarının geniş bir bölümüne kavitasyona dayanıklı olmalıdır.

ANSYS, kullanıcı verimliliğini en üst düzeye çıkaran entegre bir ortamda, verimli ve yüksek performanslı akış yolları geliştirmek için turbo makine-odaklı hidrolik simülasyon araçları sunmaktadır. Bu araçlar, yapısal bileşenlerin güvenilir gelişimini sağlamak için ANSYS mekanik çözümlerine bağlanır.

Termal Turbomakineri

Yakıt yakımını azaltmak, uçak motoru tasarımının yanı sıra gaz türbini tasarımının temel hedefidir. Buhar türbini tasarımcıları da yüksek verimli makineler sunmak için zorlanıyor. Artan kamu çevre sorunlarını ve artan hükümet mevzuatını karşılamak için düşük emisyonlar gereklidir.

Operasyonel hedef, artan esneklik ile azaltılmış bakım maliyetleridir. Düzenleyiciler daha fazla güvenlik talep ediyorlar. Şebekede daha fazla yenilenebilir enerji ile, enerji üretim makineleri hızla devreye girmeli / kapatılmalı ve daha yüksek çalışma aralığı sunmalıdır.

Tasarımcılar, tüm ana bileşenlerin çalışma özelliklerini iyileştirmeli, bu da aerodinamik verimliliğin artırılması, güç yoğunluğunun arttırılması, daha yüksek sıcaklıkların yönetilmesi, daha büyük yüklerin desteklenmesi ve ağırlığın azaltılması anlamına gelir.

ANSYS multiphysics simülasyon yazılımı, yakıt tasarruflu tasarımlara büyük katkıda bulunur. ANSYS CFD ve ilgili turbo araçları, yüksek aerodinamik verimlilik akış yolları ve yakıcılara olanak sağlar. ANSYS yapısal araçlarla birlikte kullanıldığında, yüksek sadakatli aeromekanik analiz, ağırlık, dayanıklılık, dayanıklılık ve verimlilik için optimize edilmiş güvenilir bıçaklı bileşenler sağlar. Çok makaralı döner tertibatlar ANSYS rotordynamics simülasyon yazılımı ile optimize edilebilir.

Rüzgar, Uçak Pervaneleri ve Rotorları

Pervane ve rotor kanadı simülasyonunun yanı sıra rüzgar türbini tasarımının önemli bir aerodinamik özelliği, düşük bıçak sağlamlığı nedeniyle akış yönlendirmesinin olmamasıdır. Sonuç olarak, gereksinimler geniş bir akış insidansı üzerinde güç dağıtımı ve aerodinamik verimliliği içerir. Güvenilirlik ve güvenlik, erişilemezlik ve insan güvenliği hususları nedeniyle de önemlidir.

Tasarımcılar için zorluk, yüksek aerodinamik verimliliği olağanüstü dayanıklılıkla birleştiren ekipman geliştirmek. Başarı, disiplinler arası işbirliğinin kolay olmasıyla her disiplinde yüksek doğruluklu bir simülasyon gerektirir, bu nedenle bileşenler ve meclisler birden fazla hedefe uygundur.

ANSYS CFD, geometri ve bağlama araçları, yüksek aerodinamik verimlilik ve sağlamlık ile rotor bıçakları geliştirmenize olanak tanır. ANSYS yapısal araçları ile birlikte kullanıldığında, yüksek sadakatli aeromekanik analiz, ağırlık, dayanıklılık, dayanıklılık ve verimlilik için optimize edilmiş güvenilir bıçaklı parçalara yol açar.

Uygulamalar

Yakıt Yanmasını Azaltın, Makine Verimini Artırın

Yakıt yanmasını azaltmak veya verimliliği arttırmak için geliştiriciler, makine performansını etkileyebilecek tüm bileşenlere ve disiplinlere bakmaktadır: türbin, kompresör, yakıcı, giriş ve egzozun yanı sıra aero / hidrodinamik, termal, yanma, mekanik ve dinamik etkiler.

Zorluklar, ticaret off’ları içerir: örneğin, menzili feda etmeden yükleme artar; ağırlığı azaltmak, ancak dayanıklılığı ve dayanıklılığı korumak; ve güvenilirlikten ödün vermeden, maliyeti artırarak veya karmaşıklık ekleyerek ateşleme sıcaklıklarını arttırmak.

ANSYS entegre araç seti, tümleşik bir ortamda, türbomakine makinesine özgü ön ve son işleme ile ilgili tüm fiziği kapsar. Yazılım, yüksek verimli, yüksek performanslı bir birincil akış yolu, etkili ikincil akış yolları, yüksek sıcaklıklı düşük emisyonlu yakıcılar, dengeli ve güvenilir döner tertibatların ve uzun ömür için optimize edilmiş bileşenlerin ve yüklerdeki önceden belirlenmiş değişikliklere toleranslı bileşenlerin geliştirilmesini hızlandırır ve termal koşullar.

ANSYS araçları, modern bilgisayar ortamlarında yüksek performans sunmak için optimize edilmiştir ve turbo üreticilerin tasarımcısının ihtiyaç duyduğu yüksek doğruluklu simülasyonları üretmektedir.

Güvenilirlik, Dayanıklılık, Güvenlik, Bisiklete Hoşgörü Sağlama ve İyileştirme

Yüksek ateşleme sıcaklıkları ürün ömrünü kısaltabilir; Uygun bir termal yönetim stratejisi zararlı etkileri azaltabilir. Optimal kontrol ve soğutma havasının yerleştirilmesi, sıcak parçaların etrafındaki akış alanı hakkında ayrıntılı bilgi gerektirir; doğru yaşam tahmini için gerekli olan gerilimi, titreşimi, ısı transferini ve sıcaklık – girdileri doğru şekilde tahmin etme yeteneği. Tümü, başlatma ve kapatma koşulları dahil olmak üzere geniş bir çalışma aralığında mevcut olmalıdır.

ANSYS’in eksiksiz bir çoklu analiz çözümü, makine dayanıklılığını değerlendirmek ve geliştirmek için gerekli tümleşik araçları ve iş akışını sağlar. ANSYS CFD çözümleri, ayrıntılı bileşen termal analizi için akış alanı ve sınır koşulları sağlar. Termal stres analizi için girdiler CFD‘den aktarılabilir veya doğrudan mekanik analiz sırasında belirlenebilir. Modal, doğrusal olmayan gerilme ve gövde / destek etkileri de dahil olmak üzere komple rotordynamics simülasyonları, yapısal çözümü tamamlar. CFD, yapısal ve dinamik kabiliyetlerin eşsiz bir karışımı, aero-elastik simülasyonu olanaklı kılar, eşsiz bir sadakat ve makine stabilitesi hakkında bilgi sağlar.

Emisyonları Azaltın

Azaltılmış karbon emisyonları, daha yüksek makine verimi için çağrıda bulunur ve genellikle daha yüksek ateşleme sıcaklıkları talep eder. Yanma odası tasarımcıları, NOx, SOx, kurum ve yanmamış hidrokarbonlar dahil olmak üzere diğer emisyonları en aza indirirken, geniş bir çalışma aralığında bu sıcaklıkları üretmeli ve yönetmelidir. Aşağı akış türbini, bıçaklara zarar verebilecek sıcak çizgiler olmaksızın iyi karıştırılmış bir akış akımı gerektirir.

ANSYS mühendislik simülasyon araçları, tam yakıcı simülasyonunu mümkün kılar. Modern yanma modelleri, en geniş yelpazedeki RANS- ve LES-bazlı türbülans modelleriyle birlikte, istenen ölçeklendirme seviyesinde simülasyon ölçeklenebilirliğini kolaylaştırır. Doğru kimya ve reaksiyon modelleri yanma sürecini tamamlar. Güçlü tel örgülerimiz, karmaşık yakma ve karıştırma akışlarının ayrıntılı şekilde yakalanmasını sağlayan, modern yakıcıların tipik karmaşık modellerinin yapımını hızlandırır. Termal etkiler hem CFD’de hem de yapısal simülasyonlarda, ikisi arasında akıcı bir iletişim ile yakalanır. ANSYS araçları, en büyük modellerin simülasyonunu sağlayan modern kümeler için HPC optimize edilmiştir.

Makine Çalışma Menzilini Genişlet

Endüstriyel ekipman endüstrisi, turboomakini, güvenilirlik, verimlilik ve çalışma aralığı açısından limana itiyor. Gereksinimlerin listesi uzun: artırılmış dalgalanma sınırı, düşük akışta daha iyi stabilite, artan aşırı yüklenme, artan giriş koşulları aralığı, sert ortam, hızlı başlatma ve kapatma, değişken hızlı çalışma, akışkan tipi, kavitasyon marjı, vb.

ANSYS, sağlam makineler geliştirmek için gereken geniş yelpazede araç ve fizik kabiliyetleri sunar. Turbomachinery-spesifik araçlar ve çalışma modları aerodinamik, mekanik, yanma ve termal simülasyon dahil olmak üzere hızlı birincil akış yolu geliştirme sağlar. Gelişmiş kavitasyon modelleri, hidrolik makineler için kavitasyon bozulmasını öngörür. Tüm ısı transferi modları ve termal stres etkileri dahil olmak üzere hızlı ve doğru termal simülasyon için araçlar mevcuttur. Aeromekanik modeller, bıçak çarpması ve zorlanmış yanıtın değerlendirilmesini sağlar. Yazılımın kapsamlı rotordinamik özellikleri, destek yapısı etkileşimleri ve etkileri dahil olmak üzere makine stabilitesini değerlendirir.

 

kurumsal tanıtım filmi
teknoloji haberleri