Size bir telefon kadar yakınız
0216 599 06 53
Dil Seçin
tren

Endüstriyel Ürünler

Anasayfa » Sektöre Göre Çözümler » Endüstriyel Ürünler

Tüketici malları endüstriyel ürün üreticileri, giderek daha fazla enerji verimliliği sunan düşük maliyetli, dayanıklı mallara odaklanan müşterileri memnun etmek için mühendislik simülasyonu kullanıyorlar. Bu niteliklerden yoksun bir ürün, satış döngüsünden sağ çıkmayabilir.

Bir çamaşır makinesi veya golf kulübü, kişisel bakım ürünü veya hatta yiyecek işleyen montaj hattı ekipmanı üretilse de, üreticiler aynı amaca odaklanır: Müşterileri satın almaya ikna edecek bir fiyata en yeni ürünleri üretmek için – ve bu ürünleri sektörlerindeki herkesten daha hızlı pazarlamak.

Ev Aletleri

Ev aletleri için tüketici beklentileri yüksektir: Kullanıcılar, belirli bir ürünün gün içinde ve günlerinde performans göstermesini ve uzun yıllar sürmesini talep etmektedir. Güvenilirlik ve enerji verimliliği için itibar, önemli ürün satış noktasıdır. Yeni bir ürünün arızası için olası tüm senaryoların piyasaya çıkmadan önce test edilmesi kritik öneme sahiptir. Aletler üreticileri, bilgisayar tabanlı modellemeyi, sadece ileriye dönük olarak değil, en ümit verici olarak algılıyorlar.

Güvenilirlik kral olmasına rağmen, tüketiciler kullanımı kolay, daha küçük boyutlu, ancak kapasiteyi maksimuma çıkaran, daha az enerji tüketen ve daha az gürültü yayan ürünler beklemektedir.

Simülasyon analiz araçlarını kullanarak, tasarımcılar alternatifleri değerlendirebilir ve değişikliklerin yapılması en az maliyetli olan süreçte tasarımların erken safhalarını yapabilirler. Fiziksel prototiplere olan ihtiyaç da azalır, bu da daha kısa bir geliştirme döngüsüne ve daha hızlı bir pazara çıkış süresine neden olur.

Maliyetleri doğrultusunda tutmak, kaliteyi ve güvenilirliği korumak ve sürekli yenilik için çabalamak temel iş etkenleridir. ANSYS simülasyon ve modelleme araçları, şirketlerin çok çeşitli alt sektörlerdeki bu tüketici sorunlarını karşılamasına yardımcı olabilir.

 

Yiyecek ve içecek

Gıdaları gerçek gıda üretimine, nihai ürünün ambalajına ve hatta nakliye sorunlarına kadar işleyen ekipmanın tasarımından, gıda ve içecek endüstrisinin simülasyon ihtiyacı her zamankinden daha büyüktür. Giderek, gıda güvenliği, besin değeri ve raf ömrü önemli satış noktalarıdır.

Yiyecekleri karıştırmak, pişirmek ve saklamak, kendi karmaşık modelleme süreçlerini gerektiren gıda bileşenleri arasındaki etkileşimleri yaratır.

Gıda ambalajı çok önemlidir: Konteynırlar sevkiyat sırasında ürünleri sağlam ve temiz tutmalı ve rafta değerli besinleri saklamalıdır. Aynı zamanda, çevresel etki kaygıları öncelikli hale gelmiştir; bu, genellikle maliyet kısıtlamalarıyla doğrudan rekabet eden bir faktördür.

Sanal prototipleme, tüm bu gereksinimlerin dikkate alınmasını sağlamaya yardımcı olabilir. ANSYS simülasyon araçları paketi, gıda ve içecek endüstrisinde gelişmeye çok yönlü bir yaklaşım sunan, benzersiz bir teknik çözüm derinliği sunar.

Spor ve Boş Zaman

Sporda performans ve kazanan başarı tanımları. Son teknoloji ekipmanlardaki küçük iyileştirmeler, birinci sınıf altın ve katılımcı statüsü arasındaki farkı yaratabilir. Spor ekipmanı şirketleri bu zorlukları modelleme ve simülasyon yoluyla ele almaktadır.

Bir golf topunun yüzeyini iyileştirmek, bir yelkenli teknenin omurgasını modellemek, bir bisikletin aerodinamik performansını arttırmak, sporcu konforunu ve başarılarını, daha iyi giysi ve ayakkabılar ile geliştirmek, kayakların dinamik özelliklerini analiz etmek, hatta otomobiller için tasarım yapmak Motor sporları işi – spor ve eğlence sektöründe mühendislik simülasyonunun benimsenmesi büyümektedir.

Bisiklete binme, yüzme, tenis, kürek çekme, badminton ve diğer amatör ve profesyonel aktivitelerdeki ANSYS performansının kapsamlı multiphysics çözümleri. ANSYS mühendislik simülasyon çözümleri, yıllardır kazanan sporcuların, ekiplerin ve ekipman üreticilerinin talep ettiği zaman sınırlarında kazanan kenarı teslim etmeleri için güvenilmiştir.

 

Tüketici Paketlenmiş Mallar

Ev temizleyicileri, çamaşır deterjanları, havalandırıcılar ve diğer ev veya kişisel bakım ürünleri satan şirketler, rekabetçi fiyat noktalarını korurken sürekli olarak yenilik yapmaya zorlanmaktadır. Yenilikçi ve maliyet kapsamı arasındaki dengeyi bulmak, tüketici ambalajlı mallarının simülasyona dayalı ürün geliştirme yoluyla elde edilir.

Tüketici taleplerini karşılayan ve şirketin ana çizgisine eklenen ürünler yaratırken, sanal prototip oluşturma zaman alıcı fiziksel deneylere olan ihtiyacı ortadan kaldırır. Homojen bir ürünü mühendislikten yeşil ambalajlamaya kadar, sanal prototipleme, ürünlerin sürekli iyileştirilmesi ve optimizasyonu için kapıyı açar ve bu teknolojiyi kullanan firmalara açık bir rekabet avantajı sunar.

Karıştırma bileşenlerini analiz etmek, genellikle birden fazla spesifik fizik alanı gerektirir. ANSYS’in yazılım araçlarının gücünü kullanarak, araştırmacılar, süreç mühendisleri ve ekipman tasarımcıları, karmaşık malzeme ve süreç analizlerini hızlı ve doğru bir şekilde yürütebilirler.

 

kurumsal tanıtım filmi
teknoloji haberleri