Size bir telefon kadar yakınız
0216 599 06 53
Dil Seçin
tren

Otomotiv

Otomotiv Mühendisliği Çözümleri

Otomotiv Simülasyonu, şu anda sektörde gerçekleşen inovasyon dalgalanması ile araç mühendisliğinde her zamankinden daha önemlidir.

Akıllı elektronik, bilgi-eğlence, telekomünikasyon, gelişmiş yazılım – araç üreticileri, günümüz tüketicilerine yenilikçi, çığır açan teknolojiler sunuyor. Ayrıca, gelişmiş sürücü destek sistemlerinin ve özerk özelliklerin tanıtımıyla hızlı bir şekilde kendi kendini süren araçları gerçeğe dönüştürüyorlar.

Aynı zamanda, aerodinamik, motor ve şanzımandan araç gövdesine, yolcu konforundan elektrik ve elektronik sistemlere kadar, araç mühendisliğinin tüm yönlerini yeniden tasarlayarak artan yakıt maliyetleri ve çevresel kaygıları ele alıyorlar.

Bölümleri

 

Otomobiller ve Hafif Kamyonlar

Otomobil ve kamyon üreticileri, otonom sürüş sistemleri, akıllı elektronikler ve güvenlik kritik kontrol yazılımı gibi gelişmiş araç teknolojilerini geliştirmek için büyük yatırımlar yaparken ve yakıt verimliliğini artırmak ve emisyonları azaltmak için büyük çabalar sürdürürken otomotiv simülasyonu artık çok önemli.

Aracın neredeyse her parçası hafiflik, elektrifikasyon, enerji verimliliği ve daha akıllı kontroller için güvenlik ve güvenilirlikten ödün vermeden yeniden tasarlanıyor. Otomotiv simülasyonu, mühendislerin bu yenilikleri hızlı sanal prototip oluşturma ve test etme yoluyla daha hızlı sunmalarını sağlar.

ANSYS yazılımı, araç teknolojisinin ayrıntılı mühendislik ihtiyaçları için özel olarak hazırlanmış ayrıntılı, doğrulanmış modeller, alt modeller, yöntemler ve en iyi uygulamaları içerir.

ANSYS çözümlerini kullanarak, araç sistemlerini tam entegre yapısal, akışkanlar, termal, elektromanyetik, elektronik, yarı iletken, yazılım ve sistem simülasyon araçları ile kapsamlı bir şekilde simüle edebilirsiniz.

1. ve 2. Kademe

Günümüzün modüler ve zengin özelliklere sahip araçlarıyla, tedarikçiler yenilik ve ürün geliştirmede büyük rol oynamaktadır. Tedarikçiler, daha iyi yakıt verimliliği ve daha düşük kirletici emisyonları sunmaya devam ederken özerk araç sistemleri, akıllı kontroller, bilgi-eğlence cihazları, insan-makine arayüzleri ve telekomünikasyon geliştirme hedeflerini karşılamaktalar. Her araç üretiminde daha fazla güvenlik ve güvenilirlik de gereklidir.

ANSYS’in otomotiv komponent tasarım çözümleri, mühendislerin bu yenilikleri hızlı sanal prototip oluşturma ve test etme yoluyla daha hızlı sunmalarını sağlıyor.

Ağır Kamyonlar ve Otoyollar

Kamyon ve yol dışı mühendislik, kirletici emisyon gereksinimlerine ve yakıt verimliliği beklentilerine çok dikkat etmelidir. Bu önemli ihtiyaçları karşılamak için ürünlerini yeniden tasarlarken, araç üreticileri ve tedarikçileri eş zamanlı olarak tarımsal görevleri otomatikleştirmek, daha iyi filo yönetimi ve sürücü konforu gibi uygulamalar için gelişmiş elektronik, HMI’lar, iletişim, telematik, kontroller ve yazılımları üretiyorlar.

Simülasyon, mühendislerin tüm güç aktarım sistemi verimliliğini ayarlamak, kamyonlarda aerodinamik sürtünmeyi azaltmak ve alt parça bileşenlerinin etkili bir şekilde soğutulmasını sağlamak gibi sistem düzeyinde hedeflere odaklanmalarını sağlar. ANSYS çözümlerini kullanarak kapsamlı ön sanal tasarım keşiflerini kullanmak, tasarım döngüsünün başlarında verimliliği, güvenliği, kaliteyi ve güvenilirliği sağlamaya yardımcı olur.

Ayrıca, model tabanlı sistem mühendisliği ve sertifikalı gömülü kod oluşturmada ANSYS geliştirmeleri geliştirme süresini büyük ölçüde azaltabilir.

Motorsporları ve Motosikletleri

Motorsport Teknoloji ve Motosiklet Mühendisliği hızla gelişmektedir. Yarış arabaları için hibrit ve elektrikli sürücüler, önemli mühendislik zorlukları yaratmaktadır. Bu zorluklarla karşılaşan mühendisler, yarış takımlarına paketi yönetme fırsatı veriyor.

Elektrikli sürücüler, ANSYS işareti olan kapsamlı çoklu analiz simülasyonları için çağrı yapan termal, akışkan, yapısal ve elektromanyetik etkilerin etkileşimini içerir. Motor sporları teknolojisi ve motosiklet mühendisliği geliştiricileri için, yüksek performanslı bilgi işlem seçenekleri ve verimli, ölçeklenebilir çözücüler, motor sporları düzenlemelerinin izin verdiği sınırlı bilgisayar disklerinden en iyi şekilde yararlanabileceğiniz anlamına gelir. Motosiklet üreticileri, erken kalite ve güvenilirlik tahmin yöntemlerini uygulamak için bu parametrelerin tasarımını ve optimizasyon araçlarını (kalıcı parametrelendirme, adjoint çözücü ve morpher gibi) kullanabilirler.

Uygulamalar

Yakıt Verimi ve Emisyonlar

Yüksek vasıflı araçlar gibi yeşil araç teknolojisi için güçlü müşteri talebi, tasarımları yakıt tasarruflu hale getirmek için her fırsatı bulmak ve kullanmak için itme arabası ve kamyon üreticileri. Tüm sistemler, yeniden mühendislik için – gövde, iç, şasi, elektrik ve elektronik ve aktarma organları için masa üzerindedir.

Yukarı aerodinamik optimizasyon

Başarılı olmak için, otomobil üreticileri soğutma ve kabin sessizliğinden ödün vermeden aerodinamik sürtünmeyi azaltmalı, mukavemet ve dayanıklılık ihtiyaçlarını karşılarken araç ağırlığını azaltmalı, yenilikçi yollarda yuvarlanma direncini azaltmalı, motorların yanma verimliliğini artırmalı ve etkin egzoz arıtma cihazları kullanmalıdır.

Kompozitli hafif yapı: Kompozit kapının yapısal deformasyonu

ANSYS kapsamlı emisyon modelleme ve simülasyon araçları ve en iyi uygulamalar, tüm bu yollarla yakıt verimliliğini artırır, güçlü ve dayanıklı kompozit tasarımıyla araç ağırlığını optimize eder, aerodinamik sürüklemeyi optimize eder ve motorları ve aktarma organlarını küçültmeyi ve optimize eder.

Motor emisyonlarının iyileştirilmesi: Tam sprey, kimya ve türbülans modellemesi

Elektronik ve Gömülü Sistemler

Otomotiv gömülü sistemler ve elektronik sistemler, günümüz araçlarını daha verimli, güvenli, konforlu ve eğlencelidir. Gelişmiş sürücü destek sistemleri (ADAS) ve otonom araçlar gibi yenilikleri değiştiren Paradigma, üretimden sadece birkaç yıl. Araçlar yakında mekanik makinelerden daha fazla elektronik makineler olacaktır. Bununla birlikte, otomotiv elektroniği ve otomotiv gömülü sistemler, bir aracın karmaşıklığını büyük ölçüde artırır ve araç üreticileri, ortaya çıkan güvenlik ve güvenilirlik sorunlarını yönetmeye çalışırlar.

Araç üreticileri ve tedarikçileri, karmaşıklığı azaltan ve güvenliği artıran ISO26262 ve AUTOSAR gibi standartları benimsemelidir. Bununla birlikte, bu, pazara sürülme süresini büyük ölçüde azaltırken gerçekleştirilmelidir.

ANSYS simülasyon yazılımı, anten ve radar geliştirme, EMI – EMC, sinyal bütünlüğü, yonga-paket sistemleri, bilgi-eğlence, insan-makine arayüzleri, telekomünikasyon ve elektronik soğutma gibi daha hızlı, daha sağlam bir mühendislik sağlar. ANSYS araçları, kontrol yazılımı yazılımının doğrulanması için modeller oluşturmak amacıyla, yüksek kaliteli, hızlı çalışan, model tabanlı sistem mühendisliği çözümleri ile kontrol yazılımı yazılımının geliştirilmesinde devrim yaratmaktadır. Sertifikalı otomatik gömülü kod oluşturma araçları, denetleyici yazılımı doğrulaması gereksinimini ortadan kaldırır.

Kalite ve Güvenilirlik

Araç şirketleri, geliştirme döngüsünün sonlarında ya da daha da kötüsü, araçların üretilmesinden ve satılmasından sonra tespit edilen başlıca kalite güvencesi ve taşıt güvenliği konularına sürekli olarak karşı durmaktadır. Bu durumlar, son dakika maliyetli düzeltmeler veya pahalı garanti geri çağırmalarını gerektirir.

Ürün tasarımını doğru bir şekilde almak, üretim ve işletme koşullarında farklılıkları içeren birçok farklı açıdan tasarım alternatiflerinin sanal keşiflerini gerektirir.

ANSYS simülasyon yazılımı, araç mühendislerinin bu varyasyonları hız ve güvenle keşfederek kalite güvencesi ve araç güvenliği sağlamasına olanak tanır. ANSYS’in Multiphysics çözümleri ile ürünler, tipik olarak eş zamanlı, çoklu fiziksel yükleri içeren gerçek dünyadaki çalışma koşulları altında sanal olarak test edilebilir.

ANSYS’in sürekli parametreli simülasyon iş akışı ve tasarım keşif araçları, potansiyel arıza modlarını ve kalite sorunlarını ortaya çıkarmak için geniş bir tasarım alanının hızlı çalışmasını sağlar.

ANSYS’in yüksek performanslı bilgi işlem araçları, kısa zaman dilimlerinde büyük tasarım keşif çalışmalarına olanak verirken, bitişik çözücüler ve topoloji optimizasyon araçları mühendislerin tasarımları baştan sonuna kadar sağlamlaştırmasını sağlar.

Kapsamlı IC Motor Akışı ve Yanma Gelişimi

ANSYS’in kapsamlı IC motor akışı ve yanma simülasyonu, her iki dünyanın en iyisini bir araya getiriyor: optimal CFD çözücüler ve en iyi yanma kimya araçları. ANSYS’in IC motor çözümü paketi, ANSYS Forte (IC motor yanması için özel CFD) ve ANSYS CHEMKIN-Pro (yanma kimyası altın standardı) ve genel amaçlı CFD çözücüler ANSYS Fluent ve ANSYS CFX ile birlikte içerir . Bu ürünler, IC motor akışı ve yanma simülasyonu için mevcut en kapsamlı çözümleri sunar:

 • Akış çözücüleri: hızlı, doğru, geçici ve kararlı durum akış çözücüleri
 • Kolay motor kurulumu: motora özgü ANSYS Forte arayüzü ve akıcı ANSYS Workbench ICE sistemi
 • Çözüm uyarlamalı ağlama: çözüm değişkenlerine dayanarak hassaslaşan ve pürüzlendiren, yüksek doğruluk ve simülasyon hızını sağlayan tam otomatik, dinamik meshing; Patentli daldırma-sınır yöntemi, uçtan uca mesh ve mesh arıtma sağlar
 • Sprey: nozul iç akışı, birincil kırılma, ikincil ayrışma, çarpışma ve birleşme, buharlaşma ve sprey-duvar etkileşimleri için kapsamlı püskürtme modelleri seti
 • Kıvılcım: gelişmiş kıvılcım ateşleme çekirdeği ve alev yayılımı modellemesi
 • Kimya: tutuşma, vurma ve emisyonlar üzerindeki yakıt etkilerinin tahmin edilmesini sağlayan endüstri standardı kimya çözümü ve çok bileşenli sprey buharlaştırma
 • Yapısal çözücü: termal yapısal dayanıklılık için akışkan ve termal çözücülerle sorunsuz bağlantı

Tam sprey, kimya ve türbülans modellemesi

Tamamen otomatik, eller serbest, çözüm uyarlamalı ağ

Uçtan uca motor akışı ve yanma simülasyonu

Kapsamlı Underhood Termal Yönetimi

Kapsamlı underhood termal yönetim çözümümüz, yüzlerce yüzeyden radyasyonun tam olarak hesaplanmasını, yüzlerce katı madde ile konjuge ısı transferini ve düzinelerce saptırma ve sıfır kalınlıktaki yüzeylerde kabuk iletimini sunar. ANSYS araçları, çeşitli ayrıntılı modeller ve alt modeller sağlar:

 • Akış çözücüleri: hızlı, doğru, kararlı durum ve geçici akış çözücüleri
 • Termal çözücü: iletim, konveksiyon ve radyasyonu çözmek için tamamen entegredir
 • Türbülans: ticari CFD sektöründeki en büyük türbülans modelleri seti
 • İletim: yüzlerce tam örgülü katı bileşen ile konjuge ısı transferi
 • Kabuk iletimi: Çok katmanlı kabuk iletimi
 • Konveksiyon: birkaç model ile doğru doğal konveksiyon modelleme
 • Radyasyon: ticari CFD sektöründeki en büyük türbülans modelleri seti, ayrık ordinatlar ve yüzey-yüzey radyasyon modelleri
 • Isı değiştirici modelleri: çift hücre ve makro tabanlı; Isı değiştiriciler ve ızgaralar için gözenekli medya modelleri
 • Fan modelleri: MRF, düzlem fan ve sürgülü örgü
 • Egzoz deri sıcaklığı modeli
 • Meshing: hızlı, sağlam CAD’den ağa işlem
 • Otomasyon: son derece özelleştirilebilir, betik ve otomatikleştirilebilir süreç
 • Optimizasyon: eş çözücü, parametrelendirme ve morf
 • Yüksek performanslı bilgi işlem : 10.000’den fazla çekirdek için endüstri lideri ölçeklenebilirlik
 • Yapısal çözücü: termal yapısal dayanıklılık için akışkan ve termal çözücülerle sorunsuz bağlantı

Doğru, sağlam otomatik mesh

 

Radyasyon, kabuk iletimi ve katı konjugat ile tam düşük termal yönetim

 

kurumsal tanıtım filmi
teknoloji haberleri