Size bir telefon kadar yakınız
0216 599 06 53
Dil Seçin
tren

Duman ve Yangın Simülasyonu

Duman ve Yangın Simülasyonu

Tesislerin güvenli bir şekilde emniyetli bir şekilde tasarlanması ve Govt’a uygunluğun sağlanması çok önemlidir. düzenlemeler. “Duman ve Yangın Simülasyonu” teklifimiz, mimarların ve mühendislerin binalar, metrolar ve diğer tesisler için yönetim sistemlerini tasarlamak için yangın ve duman yayılmasını benzetmesine yardımcı olur.

Simülasyon duman tahliye / havalandırma sisteminin değerlendirilmesine yardımcı olur. Tahliye simülasyonu, tahliye durumunda insanların hareketlerini simüle etmeye yardımcı olur. Yangın ve duman simülasyonuna dayalı yangın söndürme ve tahliye yönergelerini hazırlamak için çeşitli yangın senaryoları düşünülebilir.

Amaç, ilgili alanın hava akışı profilini değerlendirmek ve anlamaktır. Çalışma aynı zamanda, hava akışı düzenlerini kontrol etmek, ölü hava ceplerini tanımlamak, bodrumdaki hava partikülünün yaşını değerlendirmek, jet fanlar ve hava hızlarını mekânsal alanda atmak suretiyle olası tasarım geliştirmelerini vurguluyor. CFD analizini kullanarak duman havalandırma sisteminin performansını değerlendirmek ve çeşitli yangın senaryolarını dikkate alarak duman, sıcaklık ve görünürlük profilinin hareketini incelemek.

Teslim

• Duman yoğunlaşma verileri
• Yangın ve duman yayılma yolunun değerlendirilmesi
• Sıcaklık ve hız profili
• Görünürlük çalışması

 

Park Alanları

Park yeri, açık park yeri ve yeraltı park alanı olmak üzere iki tür vardır. Genellikle yeraltı otoparkında karşılaşılan problem, normal koşullar altında yüksek konsantrasyonda CO konsantrasyonu ve karbon dioksit konsantrasyonu, yangın durumunda görüş ve duman yoğunluk, boşaltma sırasında karşılaşılan sorunlardır. 

Duman ve Yangın Simülasyonu yaparak, jet fan konumu, yangın senaryosu altında hız profilini ve karbon monoksiti gidermek için normal şartlar altında dumanın etkin bir şekilde giderilmesi için optimize edilebilir. Yangın durumunda, duman yayılımı öngörülebilir verilen alan, sıcaklık ve görünürlük alanı konturu, yangın senaryosu boyunca tüm alan için de kontrol edilebilir. 

Ofis ve Ticari Binalar

Ticari binalarda, analiz esnasında dikkate alınması gereken parametre sayısı nedeniyle analizde daha büyük zorluklar vardır Ticari alanlarda çoğunlukla sprinkler ateşi kontrol etmek için kullanılır. Bu nedenle sprinkler aktivasyon zamanı ve püskürtülecek su hacmi belirlenmelidir.    

Duman ve Yangın Simülasyonu gerçekleştirerek, yangın senaryosundaki sıcaklık profili yanı sıra hız profilini anlamak suretiyle duman ve ateşin etkin kontrolü için yağmurlama yeri tespit edilebilir. Yangın durumunda, verilen alan için duman yayılımı öngörülebilir, yangın ve duman yayılma senaryosu sırasında görünürlük aralığı da tüm alan için kontrol edilebilir. 

Depo ve perakende tesisleri

Depo genellikle depoya göre yangın analizinin depoda depolanıp depolanmaması durumunda depolama alanına bağlı olarak malların depo binası olup, yangın yayılımı kontrol edilemediğinden yangın ve duman simülasyonu doğru olmalıdır. Aslında yağmurlama sistemi Ateşi kontrol etmek için kullanılırdı. 

Depo için Duman ve Yangın Simülasyonu yaparak, yağmurlama sisteminin depodaki yangın yayılımını kontrol etmek için etkili müdahale süresini ve ayrıca malzemenin depoda yakılması sırasında tüketilebilecek kütlenin miktarını ve ısı akışını belirleyebiliriz depoda da duman analizi ile bulunabilir. 

Yüksek binalar

Yüksek binalarda iki ana bileşen bulunur: çıkış stratejisi ve bina performansı. İnşaat performansı, yapısal performansa ve yangın yayılımı azalmasına dönüşebilir. Boşaltma stratejisi, insanları güvenli bir şekilde boşaltmak için gereken süre ile ilgilidir. İnsanları tahliye etmekle ilişkili sipariş dakikalık aralıklarla yapısal performans saatlerdedir, binanın yüksekliği arttıkça dikey kaçış yolları sınırlıdır. 

Duman ve Yangın Simülasyonu yaparak, insanları binadan güvenli bir şekilde tahliye etmek için tahliye süresini belirleyebiliriz ve yangın senaryosundaki duman yayılımını anlayarak dumanı ve yangını kontrol altında tutabiliriz. Binadaki görülebilirlik aralığı, yangın ve duman yayma senaryosunda tüm alan için de kontrol edilir. 

kurumsal tanıtım filmi
teknoloji haberleri
%d blogcu bunu beğendi: