Size bir telefon kadar yakınız
0216 599 06 53
Dil Seçin
tren

3D Baskı

 

3D Baskı Nedir?

3D Baskı veya ek üretim, dijital bir dosyadan üç boyutlu katı nesneler oluşturma işlemidir.

3D Baskı alınacak bir nesnenin oluşturulması, katkı süreçleri kullanılarak elde edilir. Bir katkı işleminde, nesne oluşturuluncaya kadar art arda malzeme katmanları yerleştirilerek bir nesne yaratılır. Bu tabakaların her biri, nihai nesnenin ince dilimli bir yatay kesiti olarak görülebilir.

3D Baskı, örneğin bir freze makinesiyle bir metal veya plastik parçasının kesilmesi / oyulması olan eksiltici imalatın zıttıdır.

3D Baskı, geleneksel üretim yöntemlerinden daha az malzeme kullanarak karmaşık (fonksiyonel) şekiller üretmenizi sağlar.

info@biligyenilesim.com kurumsal mail adresimize ‘STL’ formatında 3D modellerinizi göndererek 3 boyutlu baskı hizmeti almadan önce 3D Baskı fiyatlandırılması isteyebilirsiniz. 3D modelleme ve tasarım hizmetleri için firmamızdan destek alabilirsiniz.

3D Baskı Nasıl Çalışır?

Her şey bilgisayarınızda bir 3D modelinin oluşturulmasıyla başlar. Bu dijital tasarım, örneğin bir CAD (Bilgisayar Destekli Tasarım) dosyasıdır. 3D model, 3D modelleme yazılımı ile sıfırdan veya 3D tarayıcıyla oluşturulan verilere dayanarak oluşturulur. 3D tarayıcı bir nesnenin bir dijital kopyasını oluşturmak mümkün olacaktır. Bilig Yenileşim firmamızdan ürün geliştirme, 3D tarama, 3D modelleme, tasarım, sonlu elemanlar analizi tasarım doğrulama, 3D Baskı, hızlı prototipleme hizmetleri alabilirsiniz.

Hızlı Prototipleme

Bilig Yenileşim ürün geliştirme firmamız prototip oluşturmak için tasarım süreçlerinde 3D yazıcı kullanmaktadır. Prototip oluşturmak için 3D yazıcıların kullanılması hızlı prototipleme olarak adlandırılır .

Neden Hızlı Prototipleme için 3D Yazıcılar Kullanmalı? 

Hızlı prototipleme için 3D Baskı tekniğinin kullanılması maliyet ve hızlı üretim için oldukça önemlidir. Bilig Yenileşim ürün geliştirme süreçlerinde 3D tasarım, modelleme, sonlu elemanlar analizi, tasarım doğrulama mühendislik bilgilerini ürüne aktardıktan sonra ürünün tasarım aşamasından nihai ürüne ulaşması sürecinde hata paylarını görmek veya müşterilerimize sunum yapmamız gerektiği durumlarda ürünü son halini görmek için ürünü 3D baskı ile üreterek sunmaktadır. Ürün geliştirme aşamalarından sonra ürünü seri imalata geçirmeden önce 3D Baskı ile ürünün son halini görmek zaman kaybını ve olası bir yanlış üretimi engellemek için oldukça önemlidir.

Hızlı üretim

Hızlı prototipleme yanında 3D baskı da kullanılan hızlı imalat. Hızlı üretim, şirketlerin kısa dönem / küçük ölçekli özel üretim için 3D yazıcılar kullandığı yeni bir üretim yöntemidir. Bu şekilde imal edilen nesneler prototip değil, son kullanıcı ürünleridir. Bilig Yenileşim ürün geliştirme Ar-Ge projeleri mühendislik hizmetleri sunan firmamızdan hızlı prototip üretimi yanı sıra 3D Baskı yöntemi ile hızlı üretim imalat hizmeti alabilirsiniz.

kurumsal tanıtım filmi
teknoloji haberleri