Size bir telefon kadar yakınız
0216 599 06 53
Dil Seçin
tren

Yeni Ürün Geliştirme Aşamaları

Yeni Ürün Geliştirme Aşamaları

Yeni ürün geliştirme, genellikle herhangi bir üretim sürecinin büyük bir parçasıdır. Çoğu kuruluş, tüm ürünlerin sınırlı bir kullanım ömrüne sahip olduğunu fark eder ve bu nedenle bunları değiştirmek ve şirketi işinde tutmak için yeni ürünlerin geliştirilmesi gerekir. Ürün yaşam döngüsünün çeşitli aşamaları olduğu gibi, yeni ürün geliştirme de belirli bir dizi aşamaya ayrılır.

Yeni ürün geliştirme

Yeni bir ürün geliştirmek, genellikle aşağıdaki kilit alanların etrafında merkezlenen bir dizi aşamadan oluşur:

Fikir : Her ürün bir fikirle başlamak zorundadır. Bazı durumlarda, bu yeni ürün, zaten var olan benzer bir şey üzerine dayanarak oldukça basit olabilir. Diğer durumlarda, devrimci ve benzersiz bir şey olabilir, bu da sürecin yaratım kısmının çok daha fazla yer aldığı anlamına gelebilir. Aslında, önde gelen üreticilerin birçoğu, yalnızca bir sonraki büyük şeyle baş etme görevine odaklanan bölümlere sahip olacaklar.

Araştırma : Bir kuruluş yeni bir ürün için çok fazla fikre sahip olabilir, ancak en iyilerini seçtikten sonra, bir sonraki adım pazarı araştırmaya başlamaktır. Bu, bu tür bir ürüne yönelik bir talep oluşmasının muhtemel olup olmadıklarını ve bu potansiyel pazarın ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için belirli özelliklerin geliştirilmesinin gerekip gerekmediğini görmelerini sağlar.

Geliştirme : Bir sonraki aşama, ürünün geliştirilmesidir. Tüketicilerin satın almak isteyecekleri nihai bir ürün bulmak için prototipler çeşitli tasarım ve üretim aşamaları ile değiştirilebilir.

Test : Çoğu ürün piyasaya sürülmeden ve üretici, üretim ve promosyona büyük miktarda para harcatan önce, çoğu şirket yeni ürünlerini küçük bir gerçek tüketici grubuyla test edecektir. Bu, karlı olacak uygun bir ürüne sahip olduklarından ve başlatılmadan önce yapılması gereken herhangi bir değişiklik olmadığından emin olmanıza yardımcı olur.

Analiz : Tüketici testlerinden alınan geribildirime bakmak, üreticinin ürün üzerinde gerekli değişiklikleri yapmasını ve piyasaya nasıl sunacağına karar vermesini sağlar. Gerçek tüketicilerden gelen bilgilerle, ürünün başarısı için hangi fiyattan satış yapılacağı ve ürünün nasıl pazarlanacağı da dahil olmak üzere çok önemli stratejik kararlar alabileceklerdir.

Giriş : Son olarak, bir ürün yeni ürün geliştirme aşaması boyunca bunu tamamladığında, yapılması gereken tek şey onu piyasaya sunmaktır. Bu yapıldığında, iyi ürün yaşam döngüsü yönetimi, üreticinin tüm çabalarını ve yatırımını en iyi şekilde yapmasını sağlayacaktır.

Her yıl binlerce yeni ürün satışa çıkıyor ve üreticiler, piyasaya sürdükleri yeni ürünlerin başarıya ulaşacağından emin olmak için çok fazla zaman, çaba ve para harcıyor. Karlı bir ürün yaratmak, sadece yeni ürün geliştirme aşamalarının her bir aşamasını elde etmekle kalmaz, aynı zamanda ürünün piyasaya sürülmesinden sonra ve daha sonra da kullanım ömrü boyunca yönetilmesi ile ilgilidir.

Bu ürün yaşam döngüsü yönetimi süreci, ürün yaşam döngüsü eğrisinin olabildiğince uzun ve karlı olmasını sağlamaya yönelik bir dizi farklı pazarlama ve üretim stratejisini içerir.

Bilig Yenileşim firmamız ürün geliştirme fikirleri, ürün geliştirme yöntem ve teknikleri, yeni ürün geliştirme süreci, ürün geliştirme Ar-Ge süreci ve yeni ürün geliştirme prosesi alanlarında sizlere profesyonel hizmet ve destek vermektedir.

kurumsal tanıtım filmi
teknoloji haberleri
%d blogcu bunu beğendi: