Size bir telefon kadar yakınız
0216 599 06 53
Dil Seçin
tren

Yüksek Teknoloji

Anasayfa » Yüksek Teknoloji

Akıllı ürünlerin çoğalması, mühendislerin elektronik ürün tasarımını geliştirmelerine ve ayrı işlevlerin entegrasyonuyla daha düşük maliyet, daha düşük güç ve daha yüksek performans sunmaya odaklanmalarını gerektirmektedir.

Günümüzün akıllı ürünleri, gerçek dünyada kusursuz operasyon gerektiren karmaşık elektronik sistemler içermektedir. Cihaz minyatürizasyonu, çoklu kablosuz teknolojilere destek, daha hızlı veri oranları ve daha uzun pil ömrü, örneğin zorlu analiz gerektirir. ANSYS’in elektronik ürün tasarım çözümleri, mühendislerin sıklıkla karşılaştıkları zorluklara karşı ideal çözümü hızla belirlemelerine yardımcı olabilir.

Bölümleri

Mobil ve Giyilebilir Teknoloji

Giyilebilir elektronik cihazları ve mobil bilgisayar ürünlerini tasarlayan mühendisler, etkileyici bir kullanıcı deneyimi sunarken, form faktörünü, performansı ve pil ömrünü optimize etmelidir.

Başarılı olmak için, düşük güç bütçelerinin, minyatürleştirmenin yanı sıra donanım, yazılım ve mekanik alt sistemler arasında işlevsellik entegrasyonu ile ortaya çıkan zorlukları ele almaları gerekiyor.

ANSYS simülasyon yazılımı, sağlam mobil bilgi işlem ve giyilebilir teknoloji ürünleri tasarlamanıza olanak tanır. Güç tüketimini doğru bir şekilde tahmin edebilir ve optimize edebilir , güç ve sinyal bütünlüğünü artırabilir ve en iyi çözümü hızlıca birleştirmek için çoklu anten konfigürasyonlarını simüle edebilirsiniz . Yazılım ayrıca elektromanyetik ile birlikte termomekanik stres analizini hızlandırarak EMI / EMC sorunlarını azaltmanızı sağlar.

Tüketici Elektroniği

Dijital fotoğraf makineleri veya yüksek performanslı grafik işlemcileri için yüksek çözünürlüklü görüntü algılayıcıları , gerçekçi bir oyun deneyimi sağlamak için tasarlıyor olsun , başarılı tüketici elektroniği şirketleri, maliyetleri düşürmeyi, işlevselliği entegre etmeyi, ürün güvenilirliğini artırmayı ve pazara zaman kazandırmayı hedefliyor.

Başarı için en iyi şansı sağlamak için, mühendisler doğru tasarım değiş tokuşlarını yapmalı ve ürünün gerçek dünyada nasıl davranacağını doğru bir şekilde tahmin etmelidir.

ANSYS elektronik simülasyon yazılımı , yapısal mekaniği , termal / akışkanlar dinamiği ve elektronik alt sistemleri arasındaki etkileşimleri tahmin edebilir . Örneğin, yonga-paket-sistem (CPS) iş akışı, yarı iletken kalıp, çip paketi ve PCB arasındaki birleştirilmiş etkileşime ilişkin bilgi sağlar. Bu yaklaşım, aşırı tasarımı, sistem maliyetini düşürmeyi ve piyasaya sürmeyi hızlandırır.

İletişim ve Ağ Ekipmanı

Mobil ve İnternet bağlantılı ürünlerin çoğalması, yüksek bant genişlikli verilerin güvenilir ve verimli bir şekilde iletilmesini gerektirir.

Örneğin, ağ ekipmanı ve kablosuz ürünler üreten mühendisler, çeşitli zorluklarla karşı karşıyadır: güç yoğunluğunu artırma, veri oranlarını artırma, daha yüksek I / O bant genişliği ve sıkı elektromanyetik uyumluluk gereksinimleri. Veri merkezi termal zorlukları, binlerce sunucu veya telekomünikasyon ekipmanı (yönlendiriciler ve anahtarlar) tarafından üretilen ısıyı sınırlı bir alanda yönetme ihtiyacıyla daha da genişler.

ANSYS çoklu iletişim yazılımı ile, termal performansı optimize ederek, güç ve sinyal bütünlüğü sorunlarını ele alarak iletişim döngüsünü geliştirebilir ve EMI / EMC zorluklarını tasarım döngüsünün erken aşamalarında azaltabilirsiniz.

Depolama ve Bulut

Depolama ve bulut teknolojileri nasıl yaşadığımızı, çalıştığımızı ve sosyalleştiğimizi değiştiriyor. Günümüzün dijital dünyasında müşteriler, verilere anlık, güvenilir ve düşük maliyetli erişim talep ediyorlar.

Veri merkezi ve depolama ekipmanı tasarımcıları sadece kapasite, gecikme ve güvenilirlik konularını değil, aynı zamanda güç, termal ve veri bütünlüğü ve güvenlik sorunlarını da ele almalıdırlar.

ANSYS elektronik simülasyon yazılımı , yapısal mekaniği , termal / akışkanlar dinamiği ve elektronik alt sistemleri arasındaki etkileşimleri tahmin edebilir . Tasarımcılar, mümkün olan en iyi sistem tasarımına yaklaşmak için ANSYS elektronik soğutma ve elektromanyetik simülasyon çözümlerini kullanabilirler.

Uygulamalar

Tasarım Güvenilir Kablosuz İletişim Sistemleri

Kablosuz iletişim sistemleri akıllı ürün devrimine güç veriyor. Günümüzün akıllı telefonları ve ağ bağlantılı cihazları, Bluetooth, Wi-Fi ve LTE gibi çoklu kablosuz teknolojileri desteklemektedir. Bu entegrasyon seviyesi, mühendislerin EMI / EMC sorunlarını ve ayrıca termal sorunları hafifletmek için adımlar atmasını gerektirir.

RF ve mikrodalga sistem tasarım mühendisleri, yüksek kaliteli 3-D EM simülasyonları yapmak, geometrik-ölçekli varyasyonları analiz etmek, termomekanik stres analizi yapmak ve anten tasarımını optimize etmek için ANSYS elektromanyetik simülasyon yazılımına güvenmektedir. Entegre iş akışı, tasarım ticaretlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlar ve bu sayede daha iyi bir aralık, güvenilirlik ve veri elde edilir.

Güç, Performans ve Maliyeti Optimize Edin

kurumsal tanıtım filmi
teknoloji haberleri